Razem z Prezydentem Miasta Jeleniej Góry zapraszamy Was do wzięcia udziału w akcji sprzątania rzeki Bóbr i Borowego Jaru. Już w najbliższą sobotę, tj. 18.06.2022 r. będziemy wspólnie porządkować trasy spacerowe zlokalizowane wzdłuż rzeki Bóbr na terenie malowniczego Borowego Jaru.

Ze względu na wyrzucanie śmieci do miejsc do tego nieprzeznaczonych oraz warunki naturalne takie jak np. nieregularne koryto rzeki – śmieci zatrzymują się i zalegają na tamtym terenie szkodząc krajobrazowi i środowisku. Chcemy temu przeciwdziałać i razem oczyścić ten piękny obszar z pozostających tam zanieczyszczeń.

♻️ 🗑️ 🚮 Chętnym do pomocy i udziału w akcji będą wydawane worki i rękawice 🧤 w wyznaczonych do tego miejscach.

Dodatkowo na jeleniogórskich błoniach będzie miał miejsce festyn, na którym będzie można zdobyć wiedzę na temat gospodarowania odpadami. Będzie tam również stacjonował mobilny PSZOK, gdzie będzie można oddać zebrane elektroodpady w ramach akcji „Kwiaty za elektroodpady”.

Udział w akcji sprzątania rzeki Bóbr i Borowego Jaru jest świetną okazją, aby przekonać się jaką przygodą może być wolontariat w Mojej Fundacji. Dlatego zapraszamy nie tylko wszystkich obecnych wolontariuszy, ale również te osoby, które chciałyby spróbować swojej przygody i sprawdzić, czy taki wolontariat jest dla nich.

🍃♻️ KIEDY? ➡️ 18 czerwca 2022 r.
💦🏞️ O KTÓREJ? ➡️ w godzinach od 10:00 do 14:00

KONTAKT ➡️ Więcej informacji i szczegółów dotyczących akcji sprzątania rzeki Bóbr i Borowego Jaru możecie zaczerpnąć u wolontariusza Tymona -> (+48) 605 447 771

Do zobaczenia w najbliższą sobotę nad rzeką Bóbr! 💦 🙂