Zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia z nami Mojej Fundacji w ramach wolontariatu!

➡ nosisz w sobie nieodpartą chęć stworzenia czegoś dobrego?
➡ chcesz mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie?
➡ masz głowę pełną pomysłów?
➡ chcesz poznać ciekawych ludzi, którzy podobnie jak Ty mają chęć siać wokół siebie dobro?
➡ lubisz pomagać i chcesz w mądry sposób pomagać tym, którym pomoc jest realnie potrzebna?

Jeśli chcesz razem z nami nieść pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna i działać na rzecz Dzieci z Domów dziecka oraz lokalnej społeczności, to zapraszamy Cię do współtworzenia Mojej Fundacji jako WOLONTARIUSZ.

Stworzyliśmy dla Was listę pytań i odpowiedzi, które mogą nasuwać się w związku z wolontariatem w Mojej Fundacji:

1️⃣ Kto może zostać wolontariuszem?

Najważniejsze wymaganie to chęć do działania 🙂 Dobrze, aby wolontariusz wykazywał się własną inicjatywą oraz pomysłowością. Obowiązuje również ograniczenie wiekowe. Wolontariusz powinien mieć ukończone co najmniej 15 lat. Osoby niepełnoletnie w wieku od 15 do 18 roku życia potrzebują zgody rodzica/prawnego opiekuna.

2️⃣ W jaki sposób można pomagać jako wolontariusz? Czym zajmuje się wolontariusz?
Wolontariusz może pomagać między innymi:
– przy bieżącej pracy biurowej, organizacyjnej
– przy prowadzeniu naszych social mediów
– koordynując projekty
– w trakcie eventów: przy działaniu w terenie, zajmowaniu się uczestnikami, sprzątaniu, układaniu czy wydawaniu rzeczy (szeroko rozumiana obsługa eventu)

3️⃣ Jakie są obowiązki wolontariusza?

Bycie sumiennym – dotrzymywanie obietnic i staranne wywiązywanie się z przyjętych obowiązków.

4️⃣ Czy wolontariat jest jednorazowy (np. do określonego eventu) czy wolontariuszem zostaje się na określony, dłuższy czas?

Każdy może samodzielnie ustalić ile może poświecić czasu na działania wolontariackie, może to być raz w tygodniu, może to być codziennie, a może to być od akcji do akcji. To Ty decydujesz.

5️⃣ Co można zyskać angażując się w wolontariat?

Bycie wolontariuszem to możliwość zdobycia bezcennego doświadczenia w zarządzaniu projektami oraz organizowaniu eventów i działań społecznych. Wystawiamy zaświadczenia o wolontariacie, które można później wykorzystać w swoim CV czy przy składaniu dokumentów na studia. Co roku w trakcie podsumowania roku wyłaniamy kilku najbardziej zaangażowanych wolontariuszy i nagradzamy ich certyfikatami.

Chcesz pomóc? Skontaktuj się z nami