Mentalny Krok w dorosłość dla Dzieci z Domów Dziecka prowadzony przez poprzez kampanie Mojej Fundacji.

Jak pomagać ? - ubrania do oddania

Dorosłość to trudny temat dla każdego młodego człowieka. Jednak są i tacy, których może ona przerażać jeszcze bardziej. Mowa tu o dzieciach z domów dziecka, którzy w niedalekiej przyszłości będą stawiać pierwsze kroki w życiu, bez wsparcia rodziców, bez obiadów u mamy, bez taty, który pomoże naprawić auto, gdy zajdzie taka potrzeba. Wszystko muszą zrobić sami… I dlatego jesteśmy MY by im wspólnie pomagać do czego i Was zapraszamy!

ZOBACZ KRÓTKI FILM INSTRUKTAŻOWY

Wiek 18 lat – każdy z nas go dobrze pamięta. Spotkanie z rodziną, przyjaciółmi, zabawa, radość, wspólne świętowanie. Dla dzieci z Domów Dziecka, to moment ogromnych zmian, wiele z nich właśnie wtedy musi podjąć trudną decyzję i zacząć stawiać swoje pierwsze kroki w dorosłość, pierwsze kroki na swoim… Będąc jeszcze dziećmi chcą się uczyć, ale muszą również pracować by się utrzymać. To wszystko często bez jakiegokolwiek wsparcia i zaplecza finansowego. Stąd właśnie wziął się pomysł na terapię przygotowawczą do dorosłego życia, zanim jeszcze dzieciaki opuszczą placówkę opiekuńczą.

W ramach rocznego projektu chcemy uruchomić terapię z profesjonalnym terapeutą, odbywająca się w formie weekendowych zjazdów dla dzieci, połączonych z aktywnością fizyczną.

Pierwsza grupa, to będą dzieci w wieku powyżej 15 lat i będzie ich max 15 osób. Terapia przygotuje te dzieci do dorosłego życia, a także uświadomi im, że ich los leży w ich rękach i że mogą z nim wiele zrobić, gdy tylko uwierzą w siebie i w swoje możliwości. Będziemy bardzo dużo pracować nad podejściem do własnej osoby, nad samooceną, nad wybieganiem w przyszłość, a także jakie mam marzenia i czego chcę od życia.

Koszty jakie musimy ponieść to:

– koszt bazy noclegowej 1 nocleg dla 15 osób + 2 terapeutów = 12 miesięcy x 1200zł = 14 400zł

– koszt wyżywienia 17 osób x 2 dni x 50zł dziennie x 12 miesięcy = 20 400zł

– koszty logistyczne ( transport, bilety wejścia itp.)  500 zł od jednego zjazdu x 12 = 6 000zł

Całkowity koszt rocznej terapii, to 40 800 zł – tyle kosztuje podjęcie walki o lepszą przyszłość dla 15 wychowanków Domów Dziecka. Wiemy o tymz że warto – dlatego dorzucajcie ile się da 🙂

JAK SPAKOWAĆ UBRANIA DO KARTONU

Potrzebujesz więcej informacji? Sprawdź i bądź na bieżąco

FACEBOOK – UBRANIA DO ODDANIA