Podsumowanie i sprawozdanie z grantu dla projektu
Drużyna Marzeń – Akademia Piłkarska dzieci z domów dziecka

Nazwa projektu:
Drużyna Marzeń – Akademia Piłkarska dzieci z domów dziecka

Czas realizacji projektu:
Start projektu: Wrzesień 2021 r.
Zakończenie projektu: Czerwiec 2022 r.

Działania zrealizowane w ramach projektu:

• rozwój Akademi Piłkarskiej dzieci z 12 Domów Dziecka składającej się z 3 drużyn:
    – Orlików (rocznik 2011-2012)
    – Młodzików (rocznik 2009-2010)
    – Trampkarzy (rocznik 2007-2008)
  • dodatkowo została utworzona jeszcze jedna drużyna Juniora Starszego
  • zawodnicy rozwijali się sportowo pod okiem 3 profesjonalnych trenerów z licencją PZPN na wynajmowanym przez nas boisku (orlik) w sezonie jesiennym i wiosennym a na hali w sezonie zimowym
  • drużyny brały udział:
    – w turniejach (drużyna Orliki)
    – w IV lidze okręgowej (Młodziki i Trampkarze)
  • nasza reprezentacja wzięła również udział w XIII Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka w Warszawie

Rezultaty ilościowe i jakościowe projektu oraz sposób ich mierzenia:
Ilość treningów w tygodniu: 2 treningi dla każdej drużyny po 2 godz. każdy
Ilość zrealizowanych jednostek treningowych: 100
Ilość turniejów, w których wzięły udział nasze drużyny: 5 (drużyna Orliki)
Ilość meczy, w których wzięły udział nasze drużyny: 24 mecze IV Ligii okręgowej (drużyna Młodziki) oraz 26 meczy IV Ligii okręgowej (drużyna Trampkarze)
Ilość rozegranych spotkań ligowych: 26 (drużyna Juniorzy)
Liczba dzieci i młodzieży, która jest szkolona w Akademii Piłkarskiej: 62 osoby
Liczba osób bezpośrednio zaangażowanych w realizację projektu (w tym wolontariusze): 18 osób (w tym 15 wolontariuszy)

Opis sukcesów wynikających z realizacji projektu:
Drużyna Orlików – wygrała 6 i zremisowała 4 turnieje
Drużyna Młodzików – zajęła 13 miejsce w IV Lidze okręgowej
Drużyna Trampkarzy – zajęła 12 miejsce w IV Lidze okręgowej
Reprezentacja Akademii Piłkarskiej zajęła 9-16 miejsce na 75 drużyn na XIII Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka
Jeden z naszych zawodników został powołany do kadry Polski na Mistrzostwa Europy Dzieci z Domów Dziecka

Opis trudności, które wystąpiły w trakcie realizacji projektu:
Naszą największą trudnością były rosnące koszty transportu i wynajęcia hali. Na wszystkie mecze i turnieje zapewniamy transport dzieci z kilku placówek naszego miasta i okolic. Łączymy pomoc wolontariuszy z koniecznością wynajmu transportu, ponieważ wolontariusze nie zawsze znajdują czas na cotygodniowy transport dzieci.

O AKADEMII
Akademia Piłkarska Victoria-Moja Fundacja stworzona została z marzeń dzieci z Domów Dziecka. Intuicyjnie nazwana DRUŻYNĄ MARZEŃ, łączy dziewczęta i chłopców z ośmiu placówek z terenu Karkonoszy w wieku od 8 do 16 lat.

WSPARCIE AKADEMII PIŁKARSKIEJ
Ogromne podziękowania ślemy naszym Sponsorom i Partnerom, którzy zawsze są gotowi do niesienia pomocy dla naszej Akademii. Informacje jak wspierać Akademię Piłkarską Victoria-Moja Fundacja można znaleźć tutaj: https://mojafundacja.org.pl/akademia-pilkarska/

FANPAGE
Akademia Piłkarska Victoria-Moja Fundacja