Od początku wojny na Ukrainie Moja Fundacja prowadzi działania mające na celu wsparcie osób, które przybyły do naszego kraju oraz tych, które pozostają na Ukrainie. Wysyłaliśmy kamizelki kuloodporne, pomagaliśmy uchodźcom przybyłym na teren miasta Jeleniej Góry.

W ostatnim czasie podjęliśmy współpracę z Fundacją Спільний Тил (Wspólny Tył), która wspiera przebywających na Ukrainie mieszkańców oraz walczących tam żołnierzy. Razem wysłaliśmy na Ukrainę transport ze zgromadzoną żywnością oraz potrzebne środki higieny.

Transport wyjechał dnia 14 czerwca 2022 r. a 16 czerwca 2022 r. dotarł na Ukrainę do Obwódu Rówieńskiego na osiedle typu miejskiego Rokitne 34200.

Na miejscu przetransportowane rzeczy są pakowane w pakunki dla pojedynczych osób i przekazywane tamtejszym rodzinom oraz żołnierzom. Pomogliśmy już trzem rodzinom, które przez wojnę straciły swój dom. Pakunek dotarł już również do jednego z wojskowych znajdujących się w szpitalu. Pozostałe pakunki zostaną przekazane wojskowym.

Cieszymy się na obecną i przyszłą współpracę z Fundacją Спільний Тил (Wspólny Tył).
Prezesem fundacji jest Pani Anna Kovalchuk a wiceprezesem Anna Tymoshchuk oraz Dmitrij Kovalchuk. Więcej informacji o Fundacji Спільний Тил (Wspólny Tył) znajdziecie na jej stronie na Facebooku -> LINK do strony Спільний Тил

Przygotowanie pomocy było możliwe również dzięki życzliwości i zaangażowaniu naszych sponsorów:

Dziękujemy za wsparcie!

Poniżej znajdziecie fotorelację z wolontariatu podczas przygotowywania transportu:

Wszystkich, którzy chcą czynnie zaangażować się w pomoc potrzebującym zapraszamy do kontaktu:
Tel.: (+48) 511 808 888
E-mail: kontakt@mojafundacja.org.pl